Alana girip, Bakasetas’ın üzerine yürüyen holigana 4 yıla kadar mahpus istemi

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Kayserispor-Trabzonspor maçında alana atlayıp Bakasetas ile burun buruna gelen 18 yaşındaki holigan için istenen ceza belirli oldu.

Harika Lig’de bu dönem oynanan Yukatel Kayserispor-Trabzonspor müsabakasının 44. dakikasında alana girerek, bordo-mavililerin Yunan yıldızı Anastasios Bakasetas’a akın teşebbüsünde bulunan Kayserispor taraftarı Oktay K. (18) hakkında 2 farklı hatadan, 3 aydan 4 yıla kadar mahpus istemiyle dava açıldı.

Olay, ligin birinci yarısında, geçen 2 Ekimde Kadir Has Stadyumu’nda meydana geldi. Harika Lig’in 8. hafta gayretinde, Trabzonspor’un 2-1’lik üstünlüğüyle sona eren çabanın 44. dakikasında, Kayserispor’un doğu tribünündeki Kayserispor taraftarı Oktay K., uğraş devam ederken alana girdi ve Trabzonspor’un Yunan oyuncusu Anastasios Bakasetas’ın üzerine gerçek koştu. Bakasetas ile burun buruna gelen Oktay K., güvenlik bakılırsavlileri tarafınca saha dışına çıkarıldı. Kuşkulu Oktay K. hakkında tutanak tutulması kararı Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca ‘girilmemesi gereken yere girmek’ kabahatinden 3 aydan 1 yıla kadar, ‘müsabakanın seyrini bozmak’ hatasından ise 1 yıldan 3 yıla kadar olmak üzere toplam 4 yıla kadar mahpus cezası istemiyle iddianame düzenlenip Kayseri 3. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

Kayseri 3. Asliye Ceza Mahkemesi tarafınca kabul edilen ve DHA’nın ulaştığı iddianamede, tabirine yer verilen Oktay K., “Olay günü çabayı doğu alt tribününde takip ediyordum. Bakasetas’ın maç uzunluğu yaptığı birtakım hareketlere sinirlendim. Alana bu yüzden girdim. Kimseye ziyan vermek istemedim. Pişmanım” dedi.

Sanık Oktay K., ileriki günlerde birinci defa hakim karşısına çıkacak.