Sumudica: Üstün Lig’de kalmak benim düşüm

Atletizm

Global Mod
Global Mod
Yeni Malatyaspor Teknik Yöneticisi Marius Sumudica, “Geldiğim gün de 6-7 oyuncuya muhtaçlığımız olduğunu söylemiştim. Artık transfer yapmaya başladık. Taraftarımıza yemin ettiğimiz üzere Yeni Malatyaspor fazlaca değişecek” dedi.

Ligin ikinci yarısının birinci maçında Trabzonspor’a konuk olacak olan Yeni Malatyaspor’da hazırlıklar sürerken, Teknik Yönetici Marius Sumudica transfer çalışmaları ile ilgili bilgiler verdi.

Spor Toto Üstün Lig’in birinci yarısında 15 puan aldıkları için keyifli olduklarını belirten Sumudica, “Buraya gelip ekibi gördükten daha sonra 9 puan daha alacağıma inanmadım. Bu epeyce zordu. Geldiğim gün de 6-7 oyuncuya muhtaçlığımız olduğunu söylemiştim. Artık transfer yapmaya başladık. Taraftarımıza yemin ettiğimiz üzere Yeni Malatyaspor epeyce değişecek. 6-7 tane transferimiz geliyor. 4 oyuncuyla anlaşmış durumdayız. 3 oyuncuyla da muahedeye fazlaca yakınız. Bu oyuncularla hayli daha fazla puanlar yapacağız. Ligde kalmak benim hayalim ve biz bunu başaracağız” sözlerine yer verdi.

“HERKESİN TRANSFER YAPMAYA MUHTAÇLIĞI VAR”

Ligin birinci yarısının bitmesine karşın federasyonun 12 Ocak’ta transfere müsaade verdiğini tabir eden Sumudica, “Federasyona ya da transferlerle ilgili sonucu kim alıyorsa ona bir sorum olacak. Ligin birinci yarısı bitmesine karşın nasıl oluyor da transfere müsaade vermiyor? Ligin ikinci yarısının birinci maçından daha sonra 12 Ocak’ta transferin başlamasına müsaade veriyor. Bunun niye olduğunu soruyorum? her insanın transfer yapmaya muhtaçlığı var. Bu herkes için epey düzgün. Zira yeni oyuncular getirip gruplarını daha da güçlendiriyorlar. Ben Türkiye’de bir hoca olarak yalnızca küçük bir sesim. Fakat inanıyorum ki; ligin öbür hocaları da benimle tıpkı fikri paylaşıyorlar. Olağan biz kurallara hürmet duyuyoruz” dedi.

“TOP İÇERİ BÜSBÜTÜN GİRMEDEN GOL SAYILDI”

Ligde yaşadıkları hakem yanlışlarına da değinen Rumen teknik adam, “Kupa maçını tekrar izledim. Top içeri büsbütün girmeden gol sayıldı. Adem Büyük’ün golünü de seyrettik, ofsayt değildi. Natürel bizim için birinci gaye kupa değil lig. Artık bütün gruplara karşı hakem kusurlarının son bulmasını istiyorum. Dün bir tablo gördüm. Bu vakte kadar bütün kadroların 7-8 tane penaltısı var. Bizimse yalnızca bir tane penaltımız var. Ne vakit penaltı olacak? Oyuncumun ayağı kırıldığı vakit mı? Bir penaltımız verilmedi, Kayserispor maçında 3 puan alamadık. Artık 2 puanımız olsaydı 17 puanımız vardı ve lig sonuncusu da değildik. Ancak ikinci yarıda bakılırsaceksiniz, Yeni Malatyaspor daha mücadeleci bir grup olacak. Yaza kadar da buradayım, hiç kimse Yeni Malatyaspor’u sonuncu olarak bakılırsameyecek” biçiminde konuştu.

“İYİ ŞEYLER ÇOK YAKINDA OLACAK”

Bir teknik adam için 7-8 oyuncuyu dışarı atmanın fazlaca sıkıntı olduğunu ve Trabzon’a oynayabilecek 13 oyuncuyla gideceklerini belirten Sumudica, “Çünkü transfer yapma talihimiz yok. Ligde fazlaca fazla puana sahip bir grupla karşılaşacağız. Kıyas yapıldığı vakit olağan onlar favori lakin biz de uğraşımızı vereceğiz. Wallace sakat, Haddadi ve Tetteh ulusal grupta. Dönem başından bu yana ekibimizin bir sağ beki de yoktu. Bana soruyorlardı; Sumudica niye kadrosu 4’lü oynatmıyor. Bunu sağ beksiz nasıl oynayabilirim ki? Trabzonspor maçından daha sonra transfer ettiğimiz oyuncular geldikten daha sonra artık herkese müsaade veriyorum, Sumudica ile ilgili yanılgı görürseniz konuşabilirsiniz. Zira artık benim yaptığım kadrosu görmüş olacaksınız. İdare ve grubu transferleri gerçekleştirmek için var güçleriyle uğraşıyorlar. Güzel şeyler hayli yakında olacak” açıklamasını yaptı.

Ligde önlerindeki 3 maçta alabilecekleri en düzgün puanları alacaklarını da lisana getiren Sumudica, “Elimizde de sihirli bir değnek yok. Yeni transferler geldikten daha sonra ekip yüzde yüz hazır olacak diye bir şey yok. Bunun için bir döneme muhtaçlığımız var. Bu 3 maçtan daha sonra Antalya’da hazırlanan bir kampımız var. Kamptan geldikten daha sonra önümüzde 15 maç var. 15 maçın karşılığı 45 puan eder. Bunun en az yarısını almak istiyoruz. Artı bu 3 maçtan da alacağımız puanlarla bu ligde kalacağız. Benim hesabım bu biçimde” diye konuştu.